česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ŠKODA VisionS se Číně představila na Dni ŠKODA v Pekingu

Dne 26. dubna 2016 hostilo české velvyslanectví v Pekingu mimořádnou událost na podporu jedné z našich nejznámějších značek – automobilů ŠKODA. Automobilka poprvé širokému čínskému publiku představila svou novou koncepci vozů VisionS  včetně plné modelové řady, jež bude rovněž k vidění na pekingském autosalónu Auto China 2016 ve dnech od 25. dubna do 4. května 2016. Den ŠKODA se stal pravidelnou mediální akcí, kde se novináři mají možnost něco dozvědět nejen o značce a jejích produktech, ale i možnost poznat tradici a kulturu České republiky, jež je domovskou zemí značky ŠKODA.
 

Účastníci, kteří se rekrutovali zejména z řad odborných médií, měli unikátní možnost se jako první na čínském trhu seznámit s ukázkou nového SUV modelu značky ŠKODA, ale i budoucí plug-in-hybrid technologií. Na svém nejdůležitějším trhu se totiž automobilka chce zaměřit na sportovně užitkové vozy a s vozy s pohonem na nové energie. Následovalo představení strategie dalšího rozvoje společnosti ŠKODA a posledního vývoje modelů.

Po uvítacích proslovech velvyslance ČR v Číně Bedřicha Kopeckého a prezidenta ŠKODA China Andrease Hafemanna měl poutavou prezentaci o novém designu značky ŠKODA šéfdesigner představovaného modelu Jozef Kabaň. Uvedl, že: "Nová řada vozů ŠKODA se nepochybně inspirovala tradicí umění českého křišťálového skla a nádechem kubismu. Všechny linie jsou přesné, ostré a čisté."

ŠKODA v Číně nadále posiluje svou přítomnost. V návaznosti na v březnu t. r. podepsané memorandum o porozumění mezi Volkswagen, SAIC a Škodou, jehož předmětem je 5-letý investiční plán ve výši 15 mld. CNY a týká se rozšíření nové modelové řady, tak ŠKODA v nadcházejících letech plánuje rapidní rozvoj své nabídky i zdvojnásobení svých dodávek do Číny.