česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lukáš Opatrný
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika prezentovala své investiční příležitosti čínským partnerům ve městě Xiamen

Investice do vyspělých technologií, železniční dopravy, energetiky či automobilového průmyslu. To vše patřilo mezi klíčová témata diskuze na českém investičním semináři v rámci China International Fair for Investment and Trade 2017 (CIFIT) ve východočínském městě Xiamen. Seminář přinesl čínským partnerům náhled do českého investičního prostředí. Své zkušenosti zde také prezentovali stávající čínští investoři v České republice.

China International Fair for Investment and Trade (CIFIT) je největším investičním veletrhem v Číně, kterého se každoročně účastní nejen přední čínští investoři, ale také společnosti z ostatních zemí Asie a dalších částí světa. Český investiční seminář s názvem „Your Gateway to the European Market and Innovation“ organizovala 19. září 2017 v rámci CIFIT kancelář CzechInvest v Číně ve spolupráci s českým velvyslanectvím a Asociací pro zahraniční investory (AFI).

Seminář zahájil český velvyslanec Bedřich Kopecký. Zástupci CzechInvest a AFI prezentovali české investiční prostředí a příležitosti pro čínské společnosti. O své zkušenosti s investováním v ČR se pak podělili představitelé předních čínských firem jako jsou železniční gigant CRRC, výrobce elektroniky Changhong či skupina CEFC. Společnosti PRK Partners a Deloitte vystoupily s prezentací právních a daňových podmínek investování v ČR, včetně také důležitých informací o realitním sektoru.

Český seminář byl součástí projektu podpory ekonomické diplomacie (PROPED) za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. V roce 2018 se Česká republika stane partnerskou zemí investičního veletrhu CIFIT, což přinese možnost prezentovat investiční příležitosti ČR v rámci rozsáhlého národního pavilonu a při hlavním fóru za účasti zástupců čínské centrální vlády a vedení provincie. Partnerství ČR bude součástí aktivit českého velvyslanectví s názvem „Czech Days in the region of the Pearl River Delta“, které se budou v příštím roce soustředit na region jihovýchodní Číny.

Lukáš Opatrný, vedoucí ekonomického úseku, velvyslanectví v Pekingu