česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci předních čínských firem ochutnávali české alkoholické nápoje

Ve čtvrtek 25. května 2017 proběhla v grandhotelu Ritz-Carlton Beijing speciální degustační recepce Czech Beverage Night Beijing 2017. Přesto, že se v Pekingu ve stejný večer konaly čtyři kolidující společenské akce podobného charakteru, účast na akci předčila očekávání, jelikož se na akci dostavilo 300 hostů vč. všech klíčových partnerů.

Mezi významnými hosty byli např. zástupci společností COFCO, Alibaba Group, HNA Group, Wanda Vista Group, St.Rgis, Orange Hotels, Ritz-Carlton, Chunbo, CAWA, CCTV, China national Radio, Three Gorges Group, Škoda China, čínští dovozci potravin, majitelé pekingských barů a restaurací, zahraniční diplomaté, zástupci univerzit, atd. Mezi prezentovanými nápoji byla piva Budějovický Budvar, Dalešice, Ferdinand, Litovel, Noisy Whisper, Zubr, vína z vinařství Bohemia Sekt, Hanzel, Lahofer, Ludwig, Proqin, Templářské sklepy a lihoviny od společnosti Jan Becher, L´Or a Rudolf Jelínek.

Účastníci akce mohli vidět ukázky sabráže od trojnásobného mistra ČR v sabráži pana Martina Prokeše z vinařství Proqin nebo ukázku tradičního podávání absynthu od pana Marka Vyskočila ze společnosti Bluetouch. Event byl sponzorován Ministerstvem zemědělství ČR z projektu podpory ekonomické doplimacie MZV ČR a záštitu nad ním převzal velvyslanec ČR Bedřich Kopecký a zástupci České barmanské asociace (CBA) pan Tomáš Brůha (jeden z nejlepších českých sommelierů), pan Mojmír Prokeš (přední český znalec piva a ředitel gastronomie jednoho ze známých českých pivovarů) a v neposlední řadě pan Martin Vogeltanz (2. vice-mistr světa z roku 2012 a trojnásobný mistr ČR v míchaných nápojích), kteří svou záštitou bezesporu zásadně přispěli k úspěchu celé akce na čínské straně. V průběhu akce bylo natočeno několik interview (CCTV, Belt and Road Reports, aj.), což akci zajistí pokrytí v celostátních čínských médiích.