česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: PhotoPlus
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České technologie opět prokázaly, že mají čínskému trhu co nabídnout

O největší technologický veletrh v Číně China Hi-Tech Fair je mezi českými firmami každoročně velký zájem! Letos se jej účastnily již potřetí, opět s podporou CzechTrade, Ministerstva průmyslu a obchodu a Velvyslanectví ČR v Pekingu v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie i jako součást aktivit Czech Days in Pearl River Delta. České firmy a jejich řešení v oblasti environmentálních technologií, monitorovacích systémů či zpracování dat opět prokázaly, že mají čínskému trhu co nabídnout. I proto si organizátoři veletrhu ČR vybrali jako první destinaci, kam povedou svou technologickou misi v příštím roce!

Veletrh, jenž se každoročně odehrává v jihočínském Silicon Valley, čínském městě Shenzhen, a je přehlídkou těch nejmodernějších technologií Číny, má mezi českými firmami již své každoroční stálice. Patří mezi ně např. společnost Nafigate se svou nanovlákennou technologií a biotechnologií Hydal, Škoda Auto se svými moderními vozy doplněnými o nejnovější technologie, letos model Kodiaq GT, firma Smart Heating Technology a její kotle na biomasu nově také rozšířené o divizi Smart Life Saving Cabin, kontejnerové chytré domy. Od loňského roku se veletrhu účastní také společnost Applinno, která v Číně nabízí jedinečné technologie nanovláken pro boj se znečištěným ovzduším. Nově se veletrhu v letošním roce zúčastnily společnosti RCE Systems se svými systémy monitorujícími dopravní provoz a parkovací kapacity a společnost TOMST s obchůzkovým systémem PES.

Česká expozice patří každoročně mezi nejnavštěvovanější ze všech zahraničních expozic a přiláká mnoho zájemců. Letos český stánek navštívil stranický tajemník města Shenzhen Li Xi, kterého na stánku uvítala vedoucí úřadu Klára Jurčová, chargé d´affairs, a také nově české pivo Pilsner Urquell. Na český stánek zavítala také mise českých technologických firem, parků a univerzit organizovaná Generálním konzulátem ČR v Hongkongu. Že o český stánek byl zájem, potvrzují také uveřejněné články v čínských médiích.

České firmy čínským partnerům představil Česko-čínský seminář s následným B2B matchmaking. S rozvojem dalších příležitostí českým firmám pomáhala Technologická agentura ČR, jež se v doprovodu české ambasády v Shenzhenu setkala s partnery ze State High-Tech Industrial Innovation Center a Shenzhen Nanshan District, který na začátku prosince zamíří do ČR zkoumat možnosti vzájemné spolupráce.

Vyvrcholením veletrhu bylo nejen ocenění Nafigate za mimořádný produkt, ale především oznámení China Hi-Tech Fair vést v příštím roce podnikatelskou misi čínských technologických firem do ČR. Česká republika bude dokonce první zastávkou na trase této mise pokračující dále do Chorvatska a Irska. Oficiálně to v rámci slavnostní galavečeře oznámili pořadatelé veletrhu, kteří si ČR vybrali jako jediného řečníka z výše uvedených zemí. To je, alespoň pro nás, známkou, že vedení města Shenzhen hodnotí české aktivity v této moderní metropoli technologií Číny pozitivně!

Máte zájem se s v příštím roce setkat s předními technologickými firmami z Číny i vy? Hlásit se již nyní můžete ekonomickému úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu na adrese commerce_beijing@mzv.cz.

 

Mediální obraz české účasti na China Hi-Tech Fair v čínských médiích:

Čínská státní televize CCTV

Čínská státní televize CCTV - Shenzhenský deník

Tencent TV

 

Barbora Mbuyi Kocourková, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Pekingu

Galerie


China Hi-Tech Fair 2018