česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika uspořádala první ročník Fóra pro civilní letectví ve formátu 17+1

Náměstkyně ministra zahraničních věcí České republiky Anita Grmelová společně s náměstkem ministra dopravy České republiky Ladislavem Němcem zahájili dne 8. října první ročník Fóra pro civilní letectví ve formátu spolupráce zemí střední a východní Evropy s Čínskou lidovou republikou tzv. 17+1. Následně pak Čínsko – český letecký spolek uspořádal podnikatelské fórum stejného formátu.

Česká republika se ujala pořadatelství tohoto fóra, neboť oblast civilního letectví považuje za prioritu ve vztahu k agendě v rámci 17+1 i v bilaterálních vztazích s Čínskou lidovou republikou. Prahu spojují přímé letecké linky se čtyřmi čínskými městy, kromě Pekingu jde o Šanghaj, Čcheng-tu a Si-an. Vytíženost linek je velmi vysoká a svědčí tak o vysoké poptávce letecké dopravy mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou. Stejná úspěšnost se očekává po zahájení pátého leteckého spojení s jihočínskou metropolí Šen-čen.

Obě fóra prokázala vysoký potenciál pro rozvoj spolupráce v oblasti civilního letectví zemí středoevropského regionu s Čínskou lidovou republikou a Česká republika věří, že přispějí ke zlepšování podmínek letecké konektivity.  Poděkování patří početné delegaci z Čínského úřadu pro civilní letectví vedené viceadministrátorem panem X. Cui i zástupcům ostatních národních delegací.