česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: China Hospital Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-čínský projekt vybrán vzorovým projektem zdravotnické spolupráce podél Hedvábné stezky

V jihočínském Hainanu se na konci června uskutečnila konference, jež prezentovala výsledky zdravotnické spolupráce podél Hedvábné stezky. Organizátorem konference byla Čínská asociace nemocnic. Za pilotní a vzorový projekt, jíž hned  v předvečer konference představila hostům z řad významných čínských institucí a zahraničních reprezentací, si vybrala česko-čínský projekt první pomoci.
 

Česká republika reprezentovaná na konferenci zástupci zdravotnických záchranných složek ČR, Velvyslanectvím ČR v Pekingu a společností Home Credit, hlavním partnerem projektu, tak společně s partnery projektu na čínské straně, Tianjin Health Commission a China-Japan Friendship Hospital, představili projekt letecké záchranné služby a první pomoci.

Projekt spolupráce v oblasti letecké záchranné služby, zejm. výcviku čínských leteckých záchranářů, mezi zdravotnickými záchrannými složkami hlavního města Prahy a Královohradeckým krajem odstartoval v r. 2017. Spolupráce probíhá systémem výcvikových kurzů a školení leteckých záchranářů střídavě v ČR a ČLR.

Projekt první pomoci, jež spočívá v šíření povědomí a znalosti poskytnutí první pomoci v ČLR realizují české záchranné složky v Číně od letošního roku. Generálním partnerem a hlavním sponzorem obou projektů je společnost Home Credit, která projekty realizuje v rámci svého Corporate Social Responsibility programu.