česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Home Credit
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Milióny životů v Tianjinu pomůže zachránit česko-čínský projekt „První pomoci“

Zdravotní úřad municipality Tianjin dne 12. června spustil projekt s názvem “Join Hands to Protect Life – First Aid Training”, jehož cílem je zvýšit povědomí obyvatel města Tianjin o způsobech poskytnutí první pomoci. U zrodu projektu stáli čeští záchranáři a společnost Home Credit.

Prostřednictvím edukačních plakátů v dopravních prostředcích, školení žáků a zaměstnanců firem, ale i skrze rozmístění lékárniček v dopravních prostředcích, školách, veřejných budovách či firmách chce město Tianjin docílit vyššího povědomí o nutnosti poskytnutí první pomoci a podpořit tak její znalost u svých obyvatel.

Za svého partnera si Zdravotní úřad municipality Tianjin (Tianjin Health Commission) vybral Českou republiku, resp. tým českých záchranářů, se kterými natočil hned šest edukačních videí poskytnutí první pomoci v různých situacích. Dne 12. června také spustil první výcvikový kurz, který bude dále pokračovat ve školách a firmách.

Hlavním sponzorem projektu je společnost Home Credit, která akci financuje v rámci svého Corporate Social Responsibility Programu. Činnost společnosti Home Credit a také zapojení českých záchranných složek do projektu přišel v den oficiálního spuštění projektu podpořit také český velvyslanec v Číně Vladimír Tomšík. „Život je to nejcennější, co v životě máme, a proto mne osobně velmi těší, že právě my můžeme pomoci čínským občanům si jej uchránit“, konstatoval velvyslanec ve své projevu.

Spolupráci v oblasti zdravotnictví mezi městem Tianjin a ČR se v posledních několika letech daří velice dobře rozvíjet. Na intenzitě získala zejména v posledních dvou letech, kdy se letečtí záchranáři z municipality Tianjin měli možnost školit v ČR. V letošním roce naopak čeští záchranáři zavítají do Číny, aby v místních podmínkách s výhledem na plánované zimní olympijské hry v r. 2022 mohli čínským zdravotním složkám asistovat se simulací hromadné nehody.