česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechInvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Odborníci představili čínským partnerům investiční prostředí v Česku

Dne 25. října 2019 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Pekingu ve spolupráci s agenturou CzechInvest odborný seminář, který čínským investorům představil současné investiční prostředí v Česku. Partnerem na čínské straně byla pekingská pobočka Čínské rady pro podporu mezinárodního obchodu (China Council for the Promotion of International Trade). Na akci se podílelo také Sdružení pro zahraniční investice – AFI. Akce se zúčastnilo okolo 70 pozvaných hostů.

Úvodní řeči přednesli velvyslanec České republiky v Číně pan Vladimír Tomšík a zástupce ředitele pekingské pobočky Čínské rady pro podporu mezinárodního obchodu, pan Zhang Youlin. Hlavní informace o aktuálním investičním prostředí a preferovaných sektorech z pohledu strategie CzechInvest představili pan Martin Partl, ředitel Odboru zahraničních zastoupení agentury a pan Jan Zapletal, ředitel jejího zastoupení v Číně. Dále byly součástí programu prezentace o právních aspektech založení firmy, aktuální situaci na realitním trhu, daňovém prostředí i na téma fúzí a akvizic v českém prostředí.

Mezi aktuální prioritní sektory agentury CzechInvest patří průmysl automobilový, letecký, kosmický, elektrotechnický a elektronický. Dále také pokročilé strojírenství, biologické vědy (life sciences), informační a komunikační technologie, nanotechnologie, pokročilé materiály či podnikové služby.

V případě zájmu o téma čínských investic v Česku je možné kontaktovat Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky v Pekingu na commerce_beijing@mzv.cz. Zastoupení agentury CzechInvest pro Čínu sídlí v Šanghaji a je k dispozici na china@czechinvest.org.

Autor: Dalibor Jenne, diplomat Obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Galerie


Investiční seminář v Pekingu