česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Hydra a.s.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Hydra a.s. vstupuje na čínský trh s podporou programu PROPEA

Velvyslanectví České republiky v Pekingu společně s implementátorem programu na podporu ekonomických aktivit PROPEA podpořili vstup společnosti Hydra a.s. na čínský trh. Jedná se o další úspěšný případ realizovaný v rámci programu připraveném Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Česká společnost Hydra a.s. je jedním z nejzkušenějších výrobců kondenzátorů na světě.  V tomto oboru působí již přes 100 let, ročně vyrobí více než 20 milionů kondenzátorů a letos se rozhodla posílit svojí obchodní přítomnost v Číně. V rámci programu PROPEA, koordinovaném Velvyslanectvím České republiky v Pekingu, získala Hydra a.s. podporu v oblasti poradenství pro ochrannou známku na území Číny. Výstupem tohoto projektu byla úspěšně podána přihláška čínskému úřadu CNIPA k získání specifické ochranné známky Hydra a.s. pro čínský trh. Služba byla poskytnuta implementátorem programu PROPEA v jižní Číně, společností Shenzhen Nongchao International Consulting Co., Ltd.

Dalším krokem, který si vedení společnosti Hydra a.s. pro rozvoj podnikání v Číně stanovilo, bylo nalezení místního partnera, který by dokázal zajistit dlouhodobou podporu prodejních aktivit. Cílem bylo především nalézt a zaměstnat vhodnou posilu týmu, která by na vysoce kompetitivním čínském trhu zastala náročnou roli Key Account Managera. Společnost Shenzhen Nongchao doporučila, nad rámec projektu PROPEA, poradenskou a obchodní firmu Shenzhen Yurong, která získala důvěru vedení společnosti Hydra a.s. Společnost Shenzhen Yurong je vedena česko-čínským týmem zkušených konzultantů, mimo jiné s praxí ze společností Roland Berger či Home Credit China, a sídlí v jihočínském Shenzhenu, třináctimilionovém průmyslovém a high tech centru jižní Číny.

„Na čínském trhu se pohybuji již 5 let, ale najít vhodného kandidáta pro podporu prodeje společnosti Hydra a.s. v roli Key Account Managera, se ukázalo jako velmi nelehký úkol“ říká Jan Čížek, ředitel společnosti Shenzhen Yurong. „Vybírali jsme zhruba ze 120 kandidátů a z těch, kteří se dostali až do užšího výběru před vedení společnosti Hydra a.s., se nakonec líbil pouze jediný. Měli jsme proto všichni velkou radost, když se nám v polovině května povedlo vybraného kandidáta zaměstnat a obchodní spolupráci se společností Hydra a.s. úspěšně zahájit.“

Čína je vzhledem k dlouhodobě platným anticovidovým opatřením, která se projevují velmi striktními cestovními restrikcemi, do značné míry uzavřenou zemí pro běžné obchodní cesty. Na základě zkušeností z loňského prvního ročníku realizace programu PROPEA si Velvyslanectví váží spolupráce s implementátorem programu, firmou Shenzhen Nongchao International Consulting. Z profesionálních služeb poskytovaných touto společností budou moci v letošním roce benefitovat i další české firmy. Úspěšný případ partnerství společností Hydra a.s. a Shenzhen Yurong je pak druhotným efektem programu PROPEA. Ukazuje se tak, že program má silný potenciál při posilování obchodních vazeb, což je v případě téměř uzavřené Číny nesmírně cenným přínosem.

V případě zájmu o využití služeb programu je možné kontaktovat přímo expertního poskytovatele služeb, společnost Shenzhen Nongchao International Consulting  (pan Jan Smejkal, email: jan@ycgventures.co). Více informací o programu může poskytnout i Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví (email: commerce_beijing@mzv.cz).

 

Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví ČR v Pekingu