česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Virtuální prezentace českých mlékáren na českém velvyslanectví v Pekingu

Velvyslanectví České republiky v Pekingu realizuje projekty podporující české exportéry a ve čtvrtek 13. května uspořádalo v rámci projektu ekonomické diplomacie virtuální akci pro prezentaci českých mlékárenských podniků, kterou finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství. Zúčastněné mlékárny měly možnost se na dálku představit čínským distributorům a importérům mléčných výrobků a vést s nimi živou diskuzi.

Akce na velvyslanectví přilákala téměř čtyři desítky zástupců čínských firem se zájmem o českou produkci. Množství a kvalita dotazů, které účastníci pokládali, dokazují, že Čína v současnosti nabízí celou řadu příležitostí pro české mlékárenské podniky. Významnými partnery při pořádání akce byly i místní asociace, díky kterým mohlo velvyslanectví oslovit velice perspektivní firmy z oboru. Velká část zúčastněných čínských firem byla členy China Chamber of Commerce for Import and Export of Foodstuffs, Native Produce and Animal By-products nebo Dairy Association of China.

Ačkoli je uvnitř Číny umožněn pohyb lidí prakticky bez omezení, cizinci přijíždějící do Číny se musí potýkat s celou řadou překážek. Ať už se jedná o vysokou cenu letenek a nedostatek letů nebo i nutnost podstoupení dlouhé karantény. Důsledkem je, že se zahraniční firmy, které nemají svého zástupce přímo v Číně, nemohou účastnit čínských veletrhů a prezentačních akcí. Přicházejí tedy o významné příležitosti pro navázání obchodních vztahů. Velvyslanectví České republiky v Pekingu z toho důvodu hodlá tento formát akcí v budoucnu dále rozvíjet a rozšířit jej i na další typy produktů.

 

Ondřej Plaček, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR v Pekingu