česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko partnerskou zemí importního veletrhu v Šanghaji za účasti předsedy PSP ČR Radka Vondráčka

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček slavnostně otevřel v Šanghaji dne 5. listopadu český národní i komerční pavilon v rámci druhého ročníku China International Import Expo. Česká národní expozice pod hlavičkou Czech Republic: The Country For The Future byla viditelná i v rámci zahajovací VIP tour vedené čínským prezidentem Xi Jinpingem.

Čeští podnikatelé, exportéři, potřebují silnou podporu vrcholných představitelů politické scény při realizací obchodních záměrů na čínském trhu. Předseda Poslanecké sněmovny navázal na prezidenta České republiky Miloše Zemana, který se účastnil v loňském roce prvního ročníku tohoto prestižního veletrhu. Letos je Česká republika jednou z partnerských zemí a téměř milion návštěvníků se bude moci přesvědčit nejen o kráse a kvalitě tradiční produkce, zejména té sklářské, ale i o produkci velmi inovativní z oblasti automobilového či leteckého průmyslu.

Kromě oficiálního programu předsedy Vondráčka v ČLR se za jeho přítomnosti uskutečnila i česko-čínská podnikatelská fóra, na kterých dále vystoupila náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová či prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček