česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika partnerskou zemí prestižního Ningba

Ve dnech 8. – 11. června 2021 se uskuteční druhý ročník expa zaměřeného na naplňování obchodně-ekonomické spolupráce mezi zeměmi střední a východní Evropy a Čínou. Česká republika, partnerská země (Country of Honour) této prestižní, nejen veletržní, akce se bude prezentovat národním pavilonem. Na zahajovacím ceremoniálu zazní i video zdravice prezidenta Miloše Zemana.

Na výstavní ploše 400 m2 se představí 42 českých značek zastoupených 37 společnostmi. Představeno bude nejen světoznámé české sklářství či pivovarnictví, ale i produkce, která patří v České republice k nejlepším v oborech výroby zdravotnických či kuchyňských potřeb, hudebních nástrojů a dalších. Návštěvníci českého výstavního pavilonu si budou moci prohlédnout i jeden z modelů automobilky Škoda či se více seznámit s finančními službami společnosti Home Credit.

Doprovodného programu, který čítá více jak dvacítku různých fór a konferencí se zúčastní zástupci Velvyslanectví ČR v Pekingu či Generálního konzulátu v Šanghaji. Česká diplomacie od své účasti na této prestižní akci očekává zlepšování podmínek působení českých společností v Číně včetně samotného přístup produkce na tento rozsáhly trh. 

Akce se koná ve městě Ningbo v jihovýchodní provincii Zhejiang ve dnech 8. – 11. června. Velvyslanectví srdečně zve k návštěvě českého národního pavilonu.

 

Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví ČR v Pekingu.