česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Škoda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český křišťál rozzářil město Xi’an

Při příležitosti zavedení přímé letecké linky uspořádalo Velvyslanectví ČR v Pekingu ve spolupráci se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce a dalšími partnery Czech Year on Belt and Road ve městě Xi’an výstavu českého skla. Smyslem této výstavy bylo prezentovat ČR jako zemi křišťálu a křišťál jako nejčastěji dovážený suvenýr čínskými turisty z cest po ČR. Cílem akce bylo samozřejmě také podpořit prodej křišťálu v ČLR (zejména na nově vznikajících e-commerce platformách) a vrýt jej do povědomí široké čínské veřejnosti tak, aby byl následně podpořen i jeho nákup čínskými turisty v ČR.
 

Výstavy, která rozzářila muzeum hotelu Westin Xi’an, se účastnilo celkem 9 sklářských firem – Halama, Egermann, Evans Atelier, Caesar, Moser, Ševčík, Sklárna Novosad a syn v Harrachově, Preciosa a hodinky Prim. Výstavu doplnila také videoprojekce představující výrobu skla a sklářský průmysl v ČR.

Hlavním partnerem akce byla společnost Preciosa, jež představila koncept svého Křišťálového údolí. Společnost Škoda Auto, jež se akce rovněž zúčastnila jako celoroční partner projektu Českého roku na Hedvábné stezce (ostatně křišťálové prvky společnosti Preciosa zdobí vizi neboli předchůdce vozu Škoda Kodiaq model Vision S), zase prezentovala svůj vůz Škoda Kodiaq, který byl oficiálním vozem právě probíhající Tour de France v Šanghaji.

České sklo, jež bylo volně přístupné široké xi’anské veřejnosti po dobu delší jednoho týdne, nejen že zaujalo účastníky ukončení Českého roku na Hedvábné stezce, ale také samotné provozovatele muzea a hotelu včetně starosty města Xi’an. Největší zájem byl o hodinky Prim, křišťálové lustry Preciosa a sklo značky Caesar. Ani ostatní vystavující skláři ale nepřišli zkrátka a jejich produkty na výstavě sklidily úspěch.

Po stopách českého skla se vydali také čínští novináři, kteří se účastnili press-tripu agentury CzechTourism a do ČR odletěli prvním letem společnosti China Eastern. V České republice měli kromě krás a pamětihodností ČR možnost shlédnout také prezentované křišťálové údolí a navštívit některé z vystavujících sklářů. Doufejme tedy, že díky uskutečněné akci a mediální pozornosti, jež byla této akci věnována, se naším firmám do budoucna na čínském trhu rýsují křišťálové vyhlídky a obchodní příležitosti.

Galerie


Český křišťál rozzářil město Xi’an