česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český národní stánek na prestižním veletrhu dopravy a logistiky

Česká republika se prezentovala na mezinárodním veletrhu logistiky a dopravy konaném ve významném ekonomickém centru jižní Číny. Česká republika nechyběla ani na nedávném veletrhu v Pekingu a připravuje svoji účast na prestižním veletrhu v Šanghaji.
 

Ve dnech 23. – 25. září se v jihočínském městě Shenzhen konal 15. ročník veletrhu China (Shenzhen) International Logistics and Supply Chain Fair. Na veletrhu se představilo více jak 1 800 vystavovatelů. Česká republika se prezentovala, jako jedna ze čtyř zemí, národním stánkem díky finanční podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Vzhledem k striktním cestovním omezením byla česká účast bez fyzické přítomnosti představitelů firem, kteří však mohli vést jednání s návštěvníky veletrhu prostřednictvím komunikační techniky umístěné na veletržním stánku.  Realizace akce byla zajištěna přítomností regionálního ředitele agentury CzechTrade. Části programu se účastnil i obchodní rada Velvyslanectví ČR v Pekingu.  

Zástupce ambasády se účastnil i doprovodných akcí, zejména 9. ročníku Shenzhen World Port Chain Strategy Forum či 5. ročníku Sea-rail Transport & Cross-border Transportation Forum. Prostřednictvím online video vstupu účastníky druhé zmíněné konference oslovil pan Petr Rožek, výkonný ředitel Svazu spedice a logistiky ČR. Pan Rožek představil Českou republiku a její silné kompetence v oblasti logistiky díky husté síti jednak železničních tratí a také logistických center, tzv. dry ports.

Návštěvníci i vystavovatelé veletrhu museli dodržovat poměrně přísná, v Číně však od vypuknutí pandemie standardní zdravotně-bezpečnostní opatření. Díky těmto opatřením bylo možné v Pekingu, počátkem září, uspořádat i za české účasti mezinárodní veletrh zimních sportů. Česká republika nebude chybět ani na plánovaném třetím ročníku prestižního veletrhu China International Import Expo, který se uskuteční počátkem listopadu v Šanghaji.

Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu