česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Coznap
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh Design China Beijing představil i dvě české firmy – TON a Modernista

Tradičně každé září se v Pekingu koná veletrh Design China Beijing. Letos se na něm představily dvě české společnosti – výrobce ohýbaného nábytku TON a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti, společnost Modernista.

České značky na své expozici s názvem „Návrat do budoucnosti“ prezentoval jejich čínský zástupce, společnost Coznap. Ton nebyl na veletrhu nováčkem. Ten se již pravidelně účastní jak pekingské, tak šanghajské verze veletrhu Design China Shanghai. Zato Modernista se veletrhu letos účastnil poprvé. A bylo to znát. Jeho kubistický porcelán, ale i designový nábytek, se těšit velkému zájmu návštěvníků.

Mezi českými značkami, které se prezentovaly na veletrhu, nechybělo ani české pivo zastoupené značkou Pilsner Urquell, které se točilo v blízkosti „českého stánku“. Zkrátka české značky, nehledě na cestovní omezení, které firmám často brání v osobní účasti na veletrzích, byly vidět! Českou produkci na veletrhu podpořil také zástupce ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu.

Veletrh Design China Beijing se specializuje na prezentaci ikonických světových i domácích designových značek z řad nábytku, osvětlení, textilu, doplňků, materiálů či koncepčních instalací. Každoročně přiláká více než 20 000 vlivných architektů, interiérových designérů, developerů, hotelových skupin, maloobchodních kupců atd.

 

Barbora Mbuyi Kocourková, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Pekingu