česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: BVV Trade Fairs Brno
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrhy Brno představily Číně své letošní výstavy a veletrhy

Na půdě velvyslanectví se včera uskutečnila každoroční prezentace Veletrhů Brno. Předseda představenstva a generální ředitel Veletrhů Brno, a.s. Jiří Kuliš návštěvníkům představil výstavy a veletrhy, které se letos v České republice uskuteční a mohly by být zajímavé pro čínské vystavovatele.

Generální ředitel Veletrhů Brno, a.s. Jiří Kuliš zájemcům z řad veletržních asociací a průmyslových svazů představil výstavy a veletrhy, které se letos v Brně budou konat. Patří k nim již tradičně: veletrh Amper, TechAgro, Styl Kabo, City Urbis včetně nejznámějšího Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Hosty přivítal velvyslanec ČR v ČLR Bedřich Kopecký a důvody proč cestovat do ČR a co objevovat v Brně v rámci veletrhu představil ředitel CzechTourism Beijing Lukáš Pokorný. Akci zorganizovala kancelář CzechTrade Peking.

Jiří Kuliš se rovněž setkal se zástupci China Council for the Promotion of International Trade, kde s náměstkem generálního ředitele jednal o účasti Číny na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků z 59 zemí světa. Veletrh rovněž skvěle odráží míru industrializace České republiky, jež v přepočtu na obyvatele Českou republiku řadí mezi průmyslově nejvyspělejší země světa. Letošní ročník tak bude 60. ročníkem veletrhu od roku 1959, kdy se veletrh otevřel mezinárodní účasti.

Společnost Veletrhy Brno a.s. je renomovanou vedoucí veletržní správou ve střední Evropě. Předmětem jejich činnosti je organizace veletrhů v Brně včetně českých účastí na veletrzích po celém světě. Veletrhy Brno navazují na tradici výstav v Brně, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Brněnské výstaviště s čistou výstavní plochou 130 000 metrů čtverečních řadí mezi největší výstaviště světa. Ročně se na brněnském výstavišti koná zhruba 50 veletrhů, které navštíví téměř 1 milion návštěvníků. Jedním z nevýznamnějších veletrhů je MSV – mezinárodní strojírenský veletrh, který je uznávaným evropským průmyslovým veletrhem.