česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: BVV Trade Fairs Brno
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrhy Brno představily Číně veletrhy pro rok 2019

Dne 14. března se jako již každoročně na Velvyslanectví ČR v Pekingu uskutečnila tisková konference k veletrhům pořádaným Veletrhy Brno, a.s. v letošním roce. K největším lákadlům, jak již je zvykem, patřil Mezinárodní strojírenský veletrh, jehož význam a přínos pro čínský trh zdůraznili i čínští novináři, kteří na výroční 60. veletrh roce osobně zavítali. Atraktivitu města Brna a Jihomoravského kraje podtrhla také prezentace agentury CzechTourism. Konferenci pomohla připravit zahraniční kancelář CzechTrade Peking ve spolupráci s ekonomickým úsekem velvyslanectví ČR v Pekingu.
 

Předseda představenstva a generální ředitel Veletrhů Brno, a.s. Jiří Kuliš zájemcům z řad veletržních asociací, průmyslových svazů a novinářů formou zábavných video upoutávek představil výstavy a veletrhy, které v letošním roce budou Veletrhy Brno organizovat. Patří mezi ně: Mezinárodní strojírenský veletrh, veletrh módy STYL a veletrh obuvi KABO, veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a výstava hospodářských zvířat doprovázená 9. středoevropským veterinárním kongresem a jiné.

Z výše uvedených veletrhů se největší čínské účasti každoročně těší Mezinárodní strojírenský veletrh. V loňském roce na něj v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (tzv. PROPED) dokonce zavítali čínští novináři, kteří na tiskové konferenci aktivně vystoupili a jubilejní 60. ročník veletrhu, jež se uskutečnil při příležitosti 100. výročí od založení Československa, zhodnotili takto: "Mezinárodní strojírenský veletrh udává směr technologiím příští generace a tržnímu trendu strojírenského průmyslu a reprezentuje vývoj nové generace inteligentních strojů, “ pí. Qi Xiaoling z China Industry News. Novinář p. Zhang Weilun z CCPIT China Trade News zase uvedl: „Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně rozumí nejnovějším trendům a zaměřuje se na přední vývoj strojírenského sektoru. Navštivte Brno a přijeďte se na Mezinárodní strojírenský veletrh sami přesvědčit, jak příští generace průmyslových výrobků může zlepšit váš život!“

Atraktivitu českého prostředí a důvod, proč rozhodně zavítat na veletrhy do ČR, zejména do města Brna, podtrhla prezentace Lukáše Pokorného, ředitele pekingské kanceláře agentury CzechTourism, jež se zaměřila pro propagaci ČR jako turistické destinace a vyzdvihla kulturní a gastronomické bohatství regionu jižní Moravy a města Brna.

Doufejme tedy, že i letos se bude Mezinárodní strojírenský veletrh těšit velkému zájmu čínských firem! Ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Pekingu je rozhodně připraven akvizici partnerů nejen z řad státní správy podpořit, a to i skrze své aktivity Czech Days v regionu severovýchodní Číny, jež je jednou z prvních oblastí naší strojírenské spolupráce v Číně!