česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Vladimír Tomšík na prestižním China International Import Expo

Velvyslanec podpořil místní importéry české produkce na prestižním veletrhu. Česká produkce byla představena díky finanční podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Na veletrhu zazněla i video zdravice vicepremiéra Karla Havlíčka.

Dne 6. listopadu 2020 navštívil velvyslanec Vladimír Tomšík českou expozici na třetím ročníku China International Import Expo. Veletrh, jež se tradičně koná v Šanghaji, je společně pořádán Ministerstvem obchodu Čínské lidové republiky a municipální vládou Šanghaje. Česká republika se představila expozicí zaměřenou na designovou produkci. Letošní ročník se koná ve dnech 5. – 10. listopadu a tradičně láká, aktuálně i přes přísná zdravotně-bezpečnostní opatření vzhledem k nebezpečí přenosu nemoci Covid-19, velkou pozornost z řad návštěvníků. Místní zástupci téměř třiceti českých značek, převážně ze sklářského průmyslu, tak mají možnost svojí produkcí oslovit nejen koncové spotřebitele, ale i potenciální obchodní partnery. Realizace české expozice je podpořena Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a místním zastoupením agentury CzechTrade.

Letošního ročníku veletrhu se nemohli, vzhledem k cestovním restrikcím a omezením, zúčastnit zahraniční hosté. Zdravice vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, tak byla představena z video záznamu. Velvyslanec Tomšík obchodní aktivity podpořil nejen účastí na veletržním stánku, během kterého poskytl několik rozhovorů čínským médiím, ale i setkáním s obchodními partnery českých firem na společenském večeru organizovaném Generálním konzulátem České republiky v Šanghaji.

 

Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu