česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čínští bohemisté oslavili Vánoce na českém velvyslanectví

Vůbec poprvé uspořádalo české velvyslanectví v Pekingu vánoční besídku pro bohemisty. Studenti prvních ročníků českého jazyka z Pekingu, Tianjinu a Shijiazhuang si společně s jejich lektory vyzkoušeli jeden z tradičních vánočních zvyků – zdobení perníčků.  Během připraveného programu se rovněž dozvěděli o dalších českých zvyklostech, které neoddělitelně patří k nejdůležitějšímu svátku v Česku. 

Zástupkyně velvyslance Klára Jurčová a diplomat Ondřej Wágner přivítali na velvyslanectví  přes 60 studentů, kteří v roce 2017 začali studovat český jazyk na univerzitách, které nabízejí češtinu jako studijní předmět. V současné době se čeština vyučuje na 5 univerzitách ve 4 městech napříč Čínou.  Vedle tradičních oborů v Pekingu se letos nově bohemistika začala vyučovat ve městě Tianjin. V příštím roce pak očekáváme otevření dalších 4 studijních oborů napříč Čínou.

Bohemisté a jejich učitelé slaví Vánoce na ambasádě

Bohemisté a jejich učitelé slaví Vánoce na ambasádě

Výuka češtiny by v Číně nebyla možná bez osobního nasazení českých lektorů, úzké spolupráce s vysokými školami v Česku a finanční podpory ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstva zahraničních věcí.

České Vánoce na velvyslanectví

České Vánoce na velvyslanectví