česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Expertka na česko-čínské vztahy Ivana Karásková přednášela na velvyslanectví pro čínské studenty bohemistiky

Velvyslanectví České republiky v Pekingu hostilo 13. listopadu přednášku analytičky Výzkumného centra asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a doktorandky FSV Univerzity Karlovy Ivany Karáskové na téma “The Mole meets the Panda: Current Czech-China Relations”. Přednášku organizovanou pro čínské studenty bohemistiky uvedla Klára Jurčová, chargé d’affaires velvyslanectví. Akce se účastnilo 90 studentů ze čtyř vysokých škol (Beijing International Studies University, Beijing Foreign Studies University, Tianjin Foreign Studies University a Hebei GEO University).
 

Paní Ivana Karásková zaměřila svoji přednášku na 3 oblasti: obraz Číny v ČR a Evropě, rozdíly mezi ČR/Evropou a Čínou a aktuální příležitosti a výzvy česko-čínských vztahů. Hlavním cílem přednášky bylo umožnit studentům bohemistiky získat hlubší porozumění o vzájemných vztazích a odlišném pojetí kultury, politiky či ideologie. V nepsolední řadě paní Karásková představila svůj výzkumný projekt ChinfluenCE mapující čínský politický a ekonomický vliv v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Po skončení prezentace proběhla živá debata se studenty.

Ivana Karásková během své návštěvy  Pekingu rovněž představila projekt ChinfluenCE v rámci akce spolupořádané s Foreign Correspondents Club of China (FCCC) v prostorách velvyslanectví.

Galerie


Karaskova