česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Historicky největší česká účast na vzdělávacím veletrhu v Číně slavila úspěch

Sedmnáct českých vysokých škol a jedna střední škola se v rámci jednotné prezentace „Study in the Czech Republic“ zúčastnily ve dnech 21. – 22. října 2017 sedmnáctého ročníku veletrhu China Education Expo v Pekingu. Jednalo se o historicky doposud největší české zastoupení na nejznámějším vzdělávacím veletrhu v Asii. Společná účast poskytla ucelenou prezentaci českého vzdělávacího systému a možností studia v Česku. České školy podpořila svou účastí také náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Dana Prudíková.

Hlavním cílem společného stánku, doprovodného programu a vysokých škol bylo prezentovat Českou republiku jako zajímavou možnost pro studium na kvalitních a mezinárodně konkurenceschopných vzdělávacích institucích. Česká republika nabízí mnohasetletou tradici a vysokou úroveň vzdělávání v technických, ekonomických, lékařských i humanitních oborech, výhodnou polohu v srdci Evropy, bezpečné prostředí a relativně nízké životní náklady.

I v roce 2017 pokračuje trend vzrůstajícího zájmu čínských studentů a jejich rodičů o Česko. Této skutečnosti odpovídal i zájem o jednotlivé univerzity a nabízené obory. Součástí jednotné prezentace bylo několik doprovodných aktivit včetně tiskové konference, semináře pro širokou veřejnost nebo networkingové recepce na českém velvyslanectví.

Na okraj veletrhu a po jeho skončení řada českých univerzit vedla také samostatná jednání s čínskými protějšky, během kterých došlo k podpisu několika dohod, které vzájemnou spolupráci dále prohloubí. České velvyslanectví v Pekingu rovněž uspořádalo odborný seminář, během kterého zástupci vysokých škol, Domu zahraniční spolupráce a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy sdíleli zkušenosti ze spolupráce s čínskými partnery a diskutovali možnosti společné prezentace v příštích letech.

Náměstkyně Dana Prudíková v rámci návštěvy Číny rovněž navštívila Pekingskou univerzitu mezinárodních studií (BISU) a Hebei Geo University ve městě Shijiazhuang. Na obou univerzitách se setkala nejen s vedením univerzity, ale také se studenty českých studií. Cestou i mimo hlavní město podpořila další rozvoj bohemistiky v Číně.

Česká účast na veletrhu byla společným projektem Czech Trade, Domu zahraniční spolupráce a velvyslanectví ČR v Pekingu. Akce proběhla v rámci projektu „Czech Year on Belt and Road“ a podpořila ji Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce a firma Huawei. Velvyslanectví České republiky v Pekingu plánuje společně s partnery další akce zaměřené na posilování spolupráce ve vzdělávání a prezentaci České republiky jako zajímavé destinace pro studium v letech 2018 a 2019.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Galerie


Education Expo 2017