česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Study in Czech Republic: 11 českých vysokých škol se prezentovalo v Číně

Jedenáct českých vysokých škol se zúčastnilo vzdělávacího veletrhu v Guangzhou a Chengdu. Školy se společně prezentovaly v rámci kampaně Study in the Czech Republic, kterou přepravuje již třetí rok Dům zahraniční spolupráce a velvyslanectví v Pekingu. Již potřetí zorganizovalo velvyslanectví rovněž seminář o příležitostech a výzvách spolupráce s čínskými univerzitami. Program na velvyslanectví vyvrcholil networkingovou recepcí za účasti 30 českých a čínských vysokých škol.
 

Čínská lidová republika má v současnosti zhruba 38 milionů vysokoškolských studentů, a do roku 2030 jejich počet několikanásobně vzroste. Výjezdy do zahraničí jsou pro čínské studenty rok od roku populárnější. Studium v České republice je již nyní pro studenty z ČLR velmi atraktivní, o čemž svědčí i meziroční nárůst počtu čínských studentů v ČR o 27 %. Do budoucna se předpokládá ještě další nárůst.

Česká republika je u čínských studentů oblíbená především díky krásnému prostředí, strategické poloze v srdci Evropy a přívětivým nákladům na život. Dalším důležitým faktorem, který při rozhodování o studiu v zahraničí hraje roli, je bezpečnost dané země. Z tohoto pohledu je Česko jednou z nejideálnějších zemí ke studiu.

Dne 21. října 2019 se v Pekingu uskutečnil seminář věnovaný spolupráci mezi českými a čínskými univerzitami. Semináře se zúčastnili představitelé z českých veřejných i soukromých vysokých škol, kteří společně se zástupci Velvyslanectví ČR a Domu zahraniční spolupráce debatovali o přínosech a rozvoji spolupráce a vyměňovali si své zkušenosti. Po obohacujícím semináři se zástupci českých vysokých škol sešli s představiteli prestižních čínských univerzit, aby v přátelské atmosféře projednali možnosti budoucí spolupráce.

Delegace zástupců českých vysokých škol se dále zúčastnila vzdělávacího veletrhu China Education Expo, kde prezentovala možnosti studia v České republice. Ten každoročně navštíví několik desítek tisíc zájemců o studium v zahraničí.

Galerie


CEE 2091