česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Tomšík během prvních dvou měsíců působení navštívil 4 univerzity, kde se vyučuje čeština

Základy bohemistiky v Číně byly položeny v 50. letech 20. století v Pekingu. Od té doby se počet univerzit nabízejících plnohodnotné bakalářské obory výrazně rozšířil. V současné době se čeština vyučuje na více než deseti univerzitách. Velvyslanec Vladimír Tomšík navštívil řadu z nich během prvních 8 týdnů svého působení v Číně.
 

Velvyslanec Tomšík navštívil v dubnu a květnu Tianjinskou univerzitu zahraničních studií, Guangdongskou univerzitu zahraničních studií, Pekingskou univerzitu zahraničních studií a Pekingskou univerzitu mezinárodních studií. Během každé návštěvy měl velvyslanec možnost se setkat se studenty, lektory češtiny a vedení fakult a univerzit. „Každé z navštívených měst má více než deset miliónů obyvatel. Věřím, že pro absolventy bohemistiky bude jednoduché nalézt uplatnění v Číně i v ČR. V kombinaci s dalšími odbornými znalostmi z ekonomie nebo společenských věd bude po studentech na trhu práce poptávka“, poznamenal velvyslanec Tomšík.

S vedením jednotlivých fakult a univerzit velvyslanec Tomšík diskutovat o prohlubování mezinárodní spolupráce a společných projektech v budoucnosti. V kontextu oslav 70 let od navázání diplomatických vztahů budou univerzity pořádat řadu aktivit.

Galerie


Ambassador Tomsik visits universities across China