česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ondřej Wágner MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zájem o Česko v Číně dále roste - ve městě Tianjin se nově učí čeština

Každý rok přicestuje do České republiky několik set tisíc čínských turistů. V tomto roce se očekává, že počet cestovatelů překoná hranici půl milionu. Rostoucí zájem o Česko se projevuje nejen v oblasti cestovního ruchu, ale například i zájmu o studium českého jazyka. 

Vedle tradičních oborů bohemistiky a českých studií v Pekingu v posledních letech vzniklo několik nových oborů i v dalších čínských městech. Nejnovější přírůstek je ze září 2017, kdy prvních 10 studentů zahájilo studium češtiny na Tianjinské univerzitě zahraničních studií. Čeština se tak zařadila po bok dalších 20 jazyků vyučovaných na jedné z nejvýznamnějších univerzit v Číně.

Jednání s rektorem univerzity

Jednání s rektorem univerzity

V souvislosti se zahájením výuky češtiny a českých studií navštívil Ondřej Wágner, diplomat zodpovědný za spolupráci s vysokými školami, Tianjinskou univerzitu zahraničních studií, aby vyjádřil podporu nově vznikajícímu bakalářskému oboru. Vedle přednášky a debaty se studenty prvního ročníku českých studií jednal Ondřej Wágner se Xiu Gangem, rektorem univerzity, a vedením oddělení mezinárodní spolupráce. Pro vznik tohoto oboru byla klíčová spolupráce s Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, který se podílí na zajištění studijních materiálů a přípravy lektorů češtiny.