english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Libanon - prezentace ČSA a představení ČR jako atraktivní turistické destinace

U příležitosti obnovení přímé linky mezi Prahou a Bejrútem se v bejrútském hotelu Monroe dne 11.5.2016 uskutečnila prezentace představující služby nabízené ČSA a současně ukazující ČR jako atraktivní turistickou destinaci.
 

obr

 

Akci společně připravili ČSA, reprezentovaná obchodním ředitelem p. Janem Tothem, jejich místní partner společnost TRANSAS a velvyslanectví.  Prezentace se zúčastnilo cca 250 zástupců libanonských cestovních kanceláří, vč. prezidenta Asociace cestovních a turistických agentur p. Jeana Abbouda, a dále krajané a místní partneři a podnikatelé se vztahem k ČR.

VZÚ připomněl dlouholetou tradici letů ČSA mezi Prahou a Bejrútem (po 57 letech linka skončila v r. 2012). Dotkl se i oblíbenosti ČR mezi Libanonci. V r. 2015 ZÚ meziročně vydal o 50 % víz více, přičemž předpokládáme, že k dalšímu navýšení dojde i v letošním roce. Nárůst souvisel zejm. s rozsáhlou mediální kampaní několika hlavních CK a zavedením přímých charterových letů. Kromě obnovených pravidelných letů ČSA přitom budou i letos mezi Bejrútem a Prahou létat také chartery (2 x týdně od června do konce září). Zástupce ČSA pak podal zúčastněným obsáhlou informaci o službách ČSA a potvrdil vysoká očekávání společnosti od obnovených letů. Přítomné pak zejména zaujala mimořádně příznivě nastavená cenová hladina, která by měla zaručit vysokou obsazenost letů.

 

František Jirásek, zástupce velvyslance