english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Česka na „Lions United 2016“

Dne 7.5.2016 se velvyslanectví zúčastnilo akce v bejrútském Paláci UNESCO nazvané „Lions United World Event 2016“. Akce s podtitulem „Společně proti hladu a chudobě“ byla organizována Lions Clubem pod záštitou libanonského ministra turistiky Michela Pharaona.
 

Zúčastněné země prezentovaly v průběhu akce na svých stáncích turistické a obchodní informace, které byly ve většině případů doprovázeny i ochutnávkou pokrmů specifických pro danou zemi.

Český stánek se soustředil na poskytování ekonomicky zaměřených informací a materiálů. Prezentoval  turistické materiály o České republice včetně CD nosičů, přičemž se soustředil především na lázeňství. Příchozí měli také možnost po vyplnění kvízu o ČR získat lahve Plzeňského prazdroje společně s propagačním materiálem o této světoznámé české vývozní komoditě a informace o tradici českého pivovarnictví. Součástí prezentace byly rovněž výrobky z českého křišťálu představované libanonským distributorem.

Akci přišlo shlédnout několik set návštěvníků. O český stánek byl velký zájem, především o sklo. Řada návštěvníků se o vystavovaných exponátech vyjádřila obdivně s úmyslem následného nákupu i větších výrobků z českého křišťálu přímo v obchodě firmy.

 

obr

 

​  obr ​

 

​  obr ​

 

​  obr ​

 

​  obr ​

 

​  obr ​