english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti českých firem - mise libanonských dovozců zdravotnických potřeb do ČR v říjnu 2018

Velvyslanectví ČR v Bejrútu připravuje incomingovou misi libanonských dovozců zdravotnických potřeb do České republiky v termínu 11. – 14. října 2018. Součástí programu bude odborná část i obchodní jednání mezi českými a libanonskými firmami.
 

Účast na akci nabízíme českým výrobcům a dodavatelům zdravotnických potřeb, kteří mají zájem vyvážet své produkty a technologie do Libanonu. Firmy, které se akce chtějí zúčastnit, mohou kontaktovat obchodně-ekonomický úsek velvyslanectví na emailu: commerce_beirut@mzv.cz.

Akce má usnadnit českým firmám působícím v oblasti zdravotnictví vstup na libanonský trh, případně jim pomoci rozšířit stávající vývoz do Libanonu a nalézt nové partnery. České produkty jsou v Libanonu považovány za špičkové, svou kvalitou převyšující podobné výrobky z jiných zemí.  

Libanonský trh se zdravotnickými potřebami je závislý na dovozu, země má minimální výrobní kapacitu. Velikost trhu se zdravotnickými prostředky dosáhla 240,3 mil. dolarů v roce 2014 a očekává se, že vzroste na 339,4 mil. dolarů v roce 2019. Meziroční růst je 7,1 %. V zemi je velké množství soukromých diagnostických center a laboratoří. Očekává se růst poptávky po lékařském zařízení a náčiní, zejm. chirurgických nástrojů, komplexních řešeních pro operační sály, textilií apod.

Incomingová mise je realizovaná a financovaná jako Projekt na podporu ekonomické diplomacie. Akce je organizována ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví České republiky a s  Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.

Autor: Lenka Schröpferová, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Bejrútu