english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Libanonské obchodníky zaujala nabídka českého zdravotnického sektoru

Představitelé osmi libanonských firem obchodujících se zdravotnickými potřebami se zúčastnili incomingové mise do České republiky ve dnech 10. až 14. října 2018. Incomingová mise byla organizována v rámci tzv. projektů ekonomické diplomacie (PROPED). Cílem mise bylo představit kvalitní a konkurenceschopné produkty a služby českého zdravotnického sektoru. Čeští výrobci ocenili, že měli příležitost osobně se setkat s perspektivními klienty, kteří o jejich výrobky projevili vážný zájem.

Během čtyř dnů se libanonské delegaci představily české obchodní společnosti Advanced Medical Solutions, Beznoska, AKC konstrukce, ELLA – CS, Lázně Darkov, LINET, MEDIATRADE, MEDIN, Medirol, PATRON Bohemia, RIOCATH GLOBAL, SEIVA, TSE a VH Pharma.

Rodinný podnik Beznoska navštívili libanonští obchodníci přímo v Kladně. Proces výroby implantátů jim krok po kroku popsal a výrobky představil tým firmy pod vedením obchodního ředitele Pavla Milaty. V Lázních Darkov je obchodní ředitelka Lenka Krótká informovala o službách, které lázně poskytují, a provedla léčebnou částí zařízení i pokoji pro pacienty. Účastnici si na vlastní kůži vyzkoušeli léčebné procedury.

Ostatní firmy se s libanonskou delegací setkaly během individuálních jednání nebo v rámci půldenního podnikatelského fóra, které se konalo v pátek 12. října 2018 na Ministerstu zahraničních věcí. Své členy a jejich výrobky zde představila také Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků. Libanonské podnikatele příjemně překvapila různorodá nabídka produktů zastoupených českých firem. České firmy zaujala praktická prezentace libanonské delegace o způsobu certifikace a registrace zdravotnických výrobků v Libanonu.

Hlavním cílem libanonských obchodníků bylo nalezení nových dodavatelů, za zvláště přínosné proto považovali rozhovory s českými partnery. Částečně je ale mrzelo, že mezi českými firmami nebyl o akci větší zájem, protože libanonský trh se zdravotnickými potřebami je perspektivní pro široké spektrum zdravotnického vybavení. S dalšími českými firmami proto plánují navázat kontakt na dálku a domluvit si osobní setkání během veletrhu MEDICA. Nabídka českého zdravotnického sektoru je skutečně oslovila a o spolupráci s českými firmami mají i do budoucna velký zájem.

V nemocnici Motol libanonské podnikatele přijala obchodní náměstkyně Jana Bašeová. Po prezentaci o službách a provozu největší nemocnice v ČR si prohlédli urgentní příjem. Velvyslankyně Libanonu v Praze Rola Hamdan pohostila delegaci na své rezidenci. Během volného času měli libanonští obchodníci možnost prohlédnout si Prahu a hlavní turistické atrakce. Pro většinu z nich to byla první návštěva České republiky.

Libanonští účastnici hodnotili akci velmi kladně. Považovali ji za skvěle zorganizovanou a ocenili, jak možnost navázat nové obchodní kontakty tak i inspirativní „ochutnávku“ z různých odvětví zdravotnického sektoru. Před účastí na misi nevěděli, že Česká republika nabízí v oblasti zdravotnictví tak široké a rozmanité portfolio výrobků a služeb. Incomingovou misi organizovalo Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem zdravotnictví a AVDZP.

Lenka Schröpferová, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Bejrútu

Galerie


Incomingová mise libanonských obchodníků se zdravotnickými potřebami