english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zemědělská mise z Libanonu do ČR - výzva k účasti

Výzva k setkání českých a libanonských firem se zaměřením na chov a obchod chovných jalovic a na živočišnou výrobu.

Velvyslanectví ČR v Libanonu, ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, připravuje misi libanonských chovatelů a obchodníků s chovnými jalovicemi do ČR v termínu 13. – 15. května 2019. Součástí programu bude návštěva Národní výstavy hospodářských zvířat a veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH  v  Brně (Veletrhy BRNO), během které se uskuteční jak odborná, tak i obchodní jednání.

Účast na jednáních nabízíme chovatelům i obchodníkům, kteří budou mít zájem o navázání přímé spolupráce s libanonskými partnery. Firmy, které mají zájem se akce zúčastnit, se mohou obrátit přímo na zemědělského diplomata Velvyslanectví ČR v Libanonu, Ing. Petra Sochora – email: petr_sochor@mzv.cz, nebo na odborného pracovníka Ministerstva zemědělství ČR, Ing. Vladimíru Kantorovou – email: vladimira.kantorova@mze.cz.

Libanon je dlouhodobě znám jako významný dovozce jatečného skotu a chovných jalovic za účelem rozšíření místních farem s cílem kvalitativního zvýšení užitkovosti. Akce má pomoci českým chovatelům a obchodníkům působícím v oblasti mléčného a masného skotu se vstupem na libanonský trh, případně s rozšířením stávajícího vývozu do Libanonu a v neposlední řadě s nalezením nových partnerů. Český skot je v Libanonu považován za vysoce kvalitní, svou kvalitou a užitkovostí plně srovnatelný s plemeny jiných evropských dodavatelů. Libanon je ve spotřebě hovězího masa, tak i v produkci mléčných výrobků, plně závislý na dovozech.

Tato agrární mise je realizovaná a financovaná prostřednictvím Projektu na podporu ekonomické diplomacie. Akce je organizována ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a společností Veletrhy Brno, organizátorem veletržní akce.

Petr Sochor, zemědělský diplomat Velvyslanectví ČR v Bejrútu