english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika zrekonstruovala veřejný park v bejrútské části Karantina zničené výbuchem

Česká republika financovala v roce 2021 v rámci rozvojové spolupráce malý lokální projekt, jehož cílem byla obnova veřejného parku v bejrútské městské části Karantina, která byla úplně zničena ničivým výbuchem v bejrútském přístavu v srpnu 2020.
 

V rámci projektu, který byl realizován prostřednictvím neziskové organizace Himaya Daeem Aata (HDA) byl celý park nově vysázen zelení a stromy, byly instalovány  skluzavky, tobogány a  houpačky a vybudováno basketbalové hřiště. Dále byla vymalována a renovované prostory knihovny, které budou využívány hlavně v nepříznivém počasí.  

Historie Karantiny je úzce provázána s bejrútským přístavem: cestující, kteří do Libanonu přijížděli po moři, trávili  v této čtvrti nucenou karanténu,  aby omezili šíření nemocí včetně cholery a tuberkulózy v průběhu 19. století. Tato čtvrt byla zasažena četnými katastrofami,  včetně masakru během libanonské občanské války v roce 1976, povodní, požárů a dalších.

V současné době je tato čtvrť jednou z nejchudších v Libanonu a je domovem převážně libanonských, syrských a palestinských uprchlíků. Veřejný a zdarma přístupný park tak poskytuje pro chudé obyvatele této městské části prostor, kde můžou trávit volný čas v bezpečném a přátelském prostředí.

 

karantina 2

karantina 2

karantina 3

karantina 3

karantina 4

karantina 4

karantina 5

karantina 5

 

karantina 6

karantina 6