english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Druhá mise MEDEVAC v Libanonu v roce 2021

V týdnu 15.-19. listopadu  2021  se uskutečnila v Libanonu mise MEDEVAC,  během níž proběhly v nemocnici  Rafik Hariri University Hospital operace 60 pacientů se šedým zákalem.
 

Jako pokračování spolupráce a podpory České republiky poskytované nemocnici Rafik Hariri University Hospital proběhla v týdnu 15.- 19. listopadu 2021 další mise MEDEVAC.  Český lékařský tým ze Všeobecné fakultní  nemocnice provedl během této mise 60 operací šedého zákalu.  Projekt probíhá ve spolupráci  Ministerstva vnitra ČR s Velvyslanectvím České republiky v Bejrútu, Asociací Amel International a Univerzitní nemocnicí Rafíka Harírího v Bejrútu.

Jednalo se již o třetí misi českého oftalmologického týmu v Libanonu. MEDEVAC program je součástí humanitární pomoci poskytované Českou republikou a jeho hlavními beneficienty jsou pacienti ze znevýhodněných či ohrožených komunit včetně uprchlíků, pro něž je tato lékařská péče jinak nedostupná. Během operací je využíván speciální oftalmologický přístroj, který byl darován nemocnici RHUH Českou republikou rovněž  pod hlavičkou MEDEVACu.

Mise MEDEVAC je významnou pomocí nemocnici, která v době současné ekonomické krize v Libanonu čelí silnému nárůstu poptávky po jejích službách.

 

medevac2

medevac2

medevac3

medevac3