english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení provozu vízového střediska VFS Global

15. listopadu 2017 byla slavnostně zahájena činnost VFS Global Center v Bejrútu (Verdun, Concord Building, 5. patro). VFS Bejrút bude přijímat žádosti o schengenská víza pro libanonské občany (do 90 dnů). 

15. listopadu 2017 byla v Bejrútu za přítomnosti velvyslankyně v Libanonu Michaely Froňkové slavnostně zahájena činnost vízové outsourcingové společnosti specializované služby VFS Global.

Velvyslankyně ve svém zahajujícím projevu připomněla zejména růst zájmu libanonských občanů o cesty do ČR. Počet žádostí o Schengenská víza v Libanonu stoupá v průměru o 20 % ročně a otevření centra má proto za cíl zvýšit efektivitu, pohodlí a pružnost procesu pro žadatele. Role VFS Global Center Beirut bude spočívat zejména v pomoci při kompletaci potřebných dokumentů a příjmu žádostí (včetně snímání biometrických prvků).

V současnosti je proto možné podávat žádosti o schengenská víza (do 90 dnů) pro libanonské občany a pro občany, kteří mají povolení k pobytu v Libanonu, prostřednictvím pobočky VFS Global Center v Bejrútu (Verdun, Concord Building, 5. patro).

Rozhodnutí o udělení víza nadále zůstává v kompetenci Velvyslanectví České republiky v Bejrútu.

Žádosti o schengenská víza budou na základě pořadníku nadále přijímána i na Velvyslanectví, které bude nadále výlučně přijímat žádosti o dlouhodobá víza (nad 90 dnů) a žádosti o tranzitní víza.

VFS2

 

VFS1