english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert českého varhaníka Karla Martínka v Libanonu

Dne 17. dubna 2021 se uskutečnil koncert předního českého varhaníka Karla Martínka v Libanonu. Koncert pořádal ZÚ Bejrút ve spolupráci s Notre Dame University a Custodia Terra Sancta a uskutečnil se v rámci 6. ročníku Týdne varhanní hudby v Libanonu (Lebanese Pipe Organ Week).
 

Posláním festivalu  je představit libanonskému publiku krásu varhan jako nástroje, který nemá v regionu takové rozšíření. Aby se některý z koncertů mohl uskutečnit právě v jejich kostele, přistoupily mnohé farnosti k opravě či rekonstrukci nástrojů,  které nebyly  dlouhou dobu využívané, či dokonce pořídili nástroj nový. Koncerty se tak uskutečňují na různých místech Libanonu.

Koncert Karla Martínka proběhl ve velmi  významném a pro Českou republiku  symbolickém prostoru kostela zasvěceného Pražskému jezulátku v klášteře Sv. Eliáše v Maaysře. I zde byly nově opraveny varhany, které se tak mohly naplno rozeznít  při koncertu českého umělce.

S ohledem na protiepidemická opatření se  koncertu mohlo účastnit jen omezené množství posluchačů, nicméně koncert byl živě streamován na facebookové stránce festivalu. Je jej rovněž možné na FB sledovat ze záznamu a zůstává tak přístupný všem zájemcům na: https://www.facebook.com/solorganfestival/videos/4221864714514037/.

 

martínek 3

martínek 3

martínek1

martínek1

martínek1

martínek1