english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letní školy slovanských studií

Letní školy slovanských studií (dále jen „LŠSS“) jsou studijní kurzy pořádané několika veřejnými vysokými školami v České republice. Kurzy se konají každoročně v průběhu letních měsíců (červenec, srpen, září) a jejich délka se pohybuje od 2 do 4 týdnů v závislosti na náplni kurzu zvolené jednotlivými pořádajícími školami.

 

LŠSS pořádá (v abecedním řazení):

  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  • Masarykova univerzita
  • Univerzita Karlova v Praze
  • Univerzita Palackého v Olomouci
  • Ústav jazykové a odborné přípravy v Poděbradech - vzdělávací středisko při Univerzitě Karlově v Praze
  • Západočeská univerzita v Plzni

Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. V rámci svých vzdělávacích bloků nabízejí jednotlivé pořádající školy kurzy českého jazyka na různých úrovních, výběrové semináře zaměřené na českou literaturu, kulturu a dějiny, volnočasové aktivity zahrnující divadelní, hudební a taneční představení, exkurze, poznávací výlety apod.  

Zájemci z Libanonu se mohou na Letní školy slovanských studií přihlásit jako samoplátci, kteří si hradí veškeré náklady sami.  Formuláře přihlášek a informace o jednotlivých pořádajících školách naleznete na této stránce:

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/letni-skoly-slovanskych-studii-1