english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise MEDEVAC v Libanonu

V prvních dvou červnových týdnech 2021  probíhá v Libanonu mise MEDEVAC, během které  probíhají v Univerzitní nemocnici Rafíka Harírího v Bejrútu operace šedého zákalu.
 

Jako pokračování spolupráce a podpory České republiky poskytované nemocnici Rafik Hariri University Hospital působí v prvních dvou týdnech v červnu 2021 český lékařský tým ze Všeobecné fakultní  nemocnice, který  provádí operace šedého zákalu.  Děje se tak ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bejrútu, Asociací Amel International a Univerzitní nemocnicí Rafíka Harírího v Bejrútu.

Jedná se o druhou misi českého oftalmologického týmu v Libanonu. První mise se v rámci programu MEDEVAC uskutečnila v roce 2019, při které bylo operováno 83 pacientů. MEDEVAC program je součástí humanitární pomoci poskytované Českou republikou a jeho hlavními beneficienty jsou pacienti ze znevýhodněných či ohrožených komunit včetně uprchlíků, pro které by byla tato lékařská péče jinak nedostupná. Během operací je využíván  speciální oftalmologický přístroj, který byl darován nemocnici RHUH Českou republikou rovněž  pod hlavičkou MEDEVACu.

Mise MEDEVAC je významnou pomocí nemocnici, která v současné době ekonomické krize v Libanonu čelí silnému nárůstu poptávky po jejích službách. Jako veřejná nemocnice poskytuje RHUH lékařskou pomoc primárně pacientům ze sociálně slabých skupin. 

 

Medevac 2021_2

Medevac 2021_2

Medevac 2021_3

Medevac 2021_3

Medevac 2021_4

Medevac 2021_4

 

Medevac 2021_5

Medevac 2021_5