english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nemocnice v Baalbeku otevřela neonatologické oddělení s českým zařízením

Vládní nemocnice v libanonském Baalbeku získala darem zdravotnické zařízení pro své neonatologické oddělení v hodnotě 5 milionů korun od českých firem Linet, TSE a SMT. Vázaný peněžní dar v rámci Rekonstrukčního programu  České republiky v regionu Blízkého východu na období 2022–2024  předal přímo v nemocnici velvyslanec ČR v Libanonu Jiří Doležel.
 

Dne 6. prosince 2022 velvyslanec ČR v Libanonu Jiří Doležel spolu s ředitelem vládní nemocnice v Baalbeku Dr. Abbasem Shokerem, ministrem zdravotnictví Dr. Firasem Abiadem a šéfem Všeobecné bezpečnosti gen. Abbasem Ibrahimem slavnostně otevřeli nové neonatologické oddělení nemocnice Baalbek.

České firmy dodaly v rámci daru do nemocnice novorozenecké inkubátory, fototerapeutické lampy, novorozenecké ohřívače, porodní lůžka, dětská lůžka a elektrokoagulátory. Celková hodnota daru České republiky je 5 milionů korun. Dar byl financován z Rekonstrukčního programu České republiky v regionu Blízkého východu na období 2022–2024 schváleného vládou České republiky v listopadu 2021.

Vládní nemocnice v Baalbeku je ústřední veřejnou nemocnicí v celém regionu Baalbek. Nemocnice poskytuje primárně péči znevýhodněným obyvatelům Libanonu (libanonští občané a syrští a palestinští uprchlíci), s nízkým socio-ekonomickým postavením. V souvislosti s probíhající ekonomickou krizí roste počet lidí, kteří nejsou schopni platit si soukromá zdravotní pojištění, a počet pacientů nemocnice se v posledních třech letech neustále zvyšuje.

Díky daru České republiky je nemocnice v Baalbeku první nemocnicí v regionu s neonatálním oddělením. Hlavním účelem daru bylo pomoci nemocnici Baalbek zvýšit dostupnost prenatální a postnatální péče a zvýšit kvalitu služeb poskytovaných nemocnicí s cílem snížit počet předčasných porodů.

Nové české zdravotnické vybavení pro neonatologické oddělení pomůže baalbecké nemocnici zlepšit kvalitu péče o předčasně narozené děti a zvýšit celkovou kvalitu nemocničních služeb pro všechny své pacienty z regionu.

 

Lýdia Skolilová, ekonomická diplomatka,  Velvyslanectví ČR v Bejrútu

 

baalbek 1

baalbek 1

 

baalbek 3

baalbek 3

 

baalbek4

baalbek4

baalbek 5

baalbek 5

 

baalbek6

baalbek6

baalbek7

baalbek7

baalbek8

baalbek8