english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření mezinárodního letiště v Bejrútu a pravidla vstupu do Libanonu od 1.7.2020

(Archivní článek, platnost skončena 27.07.2020.)

Mezinárodní letiště Rafik Hariri International Airport v Bejrútu obnovuje komerční lety od 1. července 2020, prozatím na 10% kapacity letů z minulého roku ve stejném období.

Vstup do Libanonu bude umožněn na základě zdravotních a bezpečnostních opatření následovně:

Pasažéři cestující do Libanonu budou dělení do dvou skupin:

1) země PCR
Evropa: všechny země kromě Itálie, Švédska, Dánska a Arménie
Afrika: Egypt, Tunisko, Maroko, Nigérie, Ghana, Jihoafrická republika
Asie: Saudská Arábie, SAE, Jordánsko, Bahrajn, Irák, Oman, Irán a Turecko

Pasažéři z těchto zemí budou podstupovat test PCR před odletem v certifikované laboratoři, předkládaný negativní výsledek testu při nástupu do letadla nesmí být starší 96 hodin. Po příletu do Libanonu budou tito pasažéři podstupovat další PCR test / poplatek za testování po příletu by  měly hradit  aerolinie ve výši 50 USD / a o výsledku testu budou cestující informováni do 24 hod.
Test nemusí podstupovat děti do věku 12 let.

Cestující, kteří opustí Libanon na dobu max. 1 týdne testování  při návratu podstupovat nemusí, taktéž pasažéři, kteří budou v Libanonu pouze tranzitovat.

2) ostatní země mimo PCR
Cestující podstoupí test PCR ihned po příletu do Libanonu, a po dobu 24 hodin se musí podrobit karanténě v hotelu určeném Ministerstvem turistiky. Během této doby bude cestujícím oznámeno, kdy a kde se podrobí dalšímu PCR testu, tentokráte na své vlastní náklady ve výši 50 USD.

V případě pozitivních výsledků testu po příletu se budou nemocní řídit pokyny Ministerstva zdravotnictví. Nedodržení karantény bude postihováno.

 


Vstup do Libanonu bude umožněn občanům Libanonu, Arabům, cizincům, diplomatům a zahraničním zaměstnancům v domácnosti doprovázených svými sponzory a dále Palestincům s dokladem  "Palestinian refugee travel document" vydaným libanonskými úřady.

Vstup do Libanonu nebude umožněn občanům Sýrie, kteří by chtěli tranzitovat pozemní cestou do Sýrie.

Všichni cestující musí mít po celou dobu pobytu v Libanonu platné pojištění, které bude krýt i náklady na případné lékařské ošetření spojené s COVID19. Toto neplatí pro diplomaty, registrované pracovníky  mezinárodních organizací a členy UNIFIL.

Pro všechny pasažéry platí, že pokud budou vykazovat symptomy onemocnění, nebude jim umožněn vstup na paluby letadel.

Všichni pasažéři cestující do Libanonu musí před příletem vyplnit online formulář, ke kterému je nutno přiložit scan negativního PCR testu  https://arcg.is/0GaDnG