english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora českého kulturního dědictví v zahraničí

I v roce 2018 bude fungovat tradiční Krajanský vzdělávací program a výuku českého jazyka a literatury v zahraničí a systém poskytování peněžních darů na krajanské projekty (na rok 2019)

I v roce 2018 bude fungovat tradiční Krajanský vzdělávací program a výuku českého jazyka a literatury v zahraničí a systém poskytování peněžních darů na krajanské projekty (pro rok 2019). V příloze lze nalézt podrobnou informaci.

Nabídky k výuce českého jazyka tradičně zahrnují Čtyřtýdenní kurz českého jazyka pro krajany v Dobrušce (20. 7. 2018 – 17. 8. 2018), dvoutýdenní kurz metodiky výuky českého jazyka pro vyučující z řad krajanských komunit (27. 8. – 7. 9. 2018) a Studijní pobyty na veřejných vysokých školách v ČR (nejde o klasická stipendia a je zde nutná opravdu dobrá znalost češtiny). V odkazech v textu naleznou zájemci podrobnou informaci v češtině i v angličtině. Pouze upozorňujeme na nutnost dodržet termíny, které jsou většinou k 15. březnu 2018. Vzhledem k tomu, že se přihlášky podávají on-line (kopie v papírové podobě je však rovněž nutné dodat i na Velvyslanectví), jde o důležitý termín. Po jeho uplynutí již on-line systémy další žádosti nebudou přijímat.

Systém krajanských darů zůstává podobný jako v minulosti a informaci lze nalézt zde (je zde umístěn i elektronický formulář žádosti). Žádost je nutno elektronicky vyplnit, odeslat dle pokynů na webu a zároveň ji vytisknout a s podpisem předsedy předat v papírové podobě na Velvyslanectví. Termínem je 1. srpen 2018 a z důvodu dovolených se proto osvědčilo mít projekty připravené již dříve. 

 

Instrukce (DOC, 75 KB)