english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu, George Matar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii

Velvyslanectví České republiky v Bejrútu uspořádalo dne 17. listopadu 2017 recepci při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii, v rámci které rovněž oslavilo České ozbrojené síly.

Slavnostního večera, který se konal v prostorách velvyslanectví v libanonské Baabdě, se zúčastnilo přes 500 hostů. Nechyběli mezi nimi zástupci diplomatického a konzulárního sboru, libanonské vlády, českých a libanonských ozbrojených sil, podnikatelské obce a krajanské komunity.

Recepci poctili svou návštěvou přední libanonští politici a vůdci: ministr pro energetiku Cesar Abou-Khalil (zastupující Prezidenta republiky, generála Michela Aouna), poslanec Kassem Abdel Aziz (zastupující předsedu parlamentu Nabiha Berriho), poslanec Atef Majdalani (zastupující předsedu vlády Saada Harírího), p. Marwan Zheiry (zastupující Nejvyššího duchovního vůdce, druzského šejka Naeima Hassana), p. Talal Daouq (zastupující ministra obrany Yaacouba Sarrafa), ministr pro telekomunikace Jamal Jarrah, ministr pro boj s korupcí Nicolas Tueni, ministr pro lidská práva Ayman Choukair, a velvyslanec Hussein Haidar (zastupující ministra zahraničních věcí Gebrana Bassila).

Velvyslankyně Dr. Michaela Froňková ve svém projevu podtrhla význam boje za svobodu a demokracii a úsilí, které je třeba vynakládat pro jejich udržení. Velvyslankyně dále vyzdvihla dobré česko-libanonské vztahy a vyjádřila obdiv a úctu k houževnatosti demokraticky smýšlejících Libanonců.

Hosté vydařeného večera měli příležitost ochutnat speciality české a libanonské kuchyně a ocenit státní hymny v magickém podání dětí a studentů Libanonské Akademie "La Demeure des Muses" a armádní kapely Libanonských ozbrojených sil.

Velvyslanectví České republiky v Bejrútu děkuje všem hostům a sponzorům večera, kterými byli p. Kamil a pí Mona Morkosovi a společnosti Kaysas S.A.L. a Ets F.A. Kettaneh S.A.

Galerie


Recepce 2017 / Reception 2017