english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Svět, který chceme – Česká stopa ve světě“ – publikace pro veřejnost

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci s Charita Česká republika, Informačním centrem OSN v Praze, Asociací společenské odpovědnosti a Českou rozvojovou agenturou vydalo publikaci „Svět, který chceme - Česká stopa ve světě,“ která informuje o Cílech udržitelného rozvoje (známých pod anglickou zkratkou SDGs) a tzv. Agendě 2030, což je program rozvoje světa do roku 2030, na němž se shodly v roce 2015 všechny členské státy OSN.
 

V publikaci se dozvíte se, jak se po pěti letech daří tento program naplňovat a dále na konkrétních ekonomických, rozvojových a humanitárních příbězích uvidíte, jak k plnění Cílů přispívá Česká republika.

Mezi úspěšné příklady patří i malý lokální projekt Velvyslanectví České republiky v Libanonu „Česko-libanonská mobilní klinika, která v dobé pandemie brázdí libanonský venkov a testuje na COVID-19. Informace o pohybu kliniky se pravidelně objevují v libanonských médiích. Mobilní klinika tak nejen pomáhá bojovat s pandemií, ale také upevňuje vynikající pověst českého zdravotnictví v regionu.

Česká republika je v udržitelném rozvoji premiantem. Celosvětový žebříček pokroku v naplňování Cílů udržitelného rozvoje, tzv. SDG Index, který hodnotil 166 zemí světa, nám v roce 2020 přisoudil 8. místo. Díky tomuto vynikajícímu hodnocení jsme v otázkách udržitelného rozvoje vyhledávaným a důvěryhodným partnerem.

Tištěná verze bude k dispozici v roce 2021.

Svět, který chceme (PDF, 7 MB)

mobilní klinika

mobilní klinika

přílohy

Svět, který chceme - Česká stopa ve světě 6 MB PDF (Acrobat dokument) 23.12.2020