english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Libanonští podnikatelé mají zájem o českou potravinářskou techniku

Mise libanonských výrobců alkoholických a nealkoholických nápojů uskutečnila řadu setkání s českými výrobci potravinářské a obalové techniky v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED připraveného ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Bejrútu a Ministerstva zemědělství ČR.  
 

Ve dnech 21. – 23. 11. 2021 se v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED uskutečnila incomingová mise libanonských výrobců nealkoholických a alkoholických nápojů do České republiky. Mise byla zorganizovaná na základě velkého zájmu  libanonských podnikatelů o české výrobní zařízení, který byl umocněn  úspěšnou instalací české linky  na plnění minerální vody do hliníkových plechovek od firmy Raveco Bottling s.r.o. pro libanonskou společnost RIM Water počátkem roku 2021 a která dnes slouží jako velmi účinná reference pro další obchodní jednání.

Hlavním cílem projektu bylo navázat na dosavadní úspěchy českých firem, rozšířit jejich angažovanost v Libanonu a zvýšit jejich exportní aktivity  v oboru potravinářského strojírenství a obalových technik. Oblast potravinářského strojírenství je důležitým segmentem českého exportu.

V průběhu tří dnů  absolvovali  účastníci mise -  největší libanonští producenti alkoholických a nealkoholických nápojů -  jednání v řadě českých strojírenských  firem a několika sklárnách. Během  jednání byly detailně projednány konkrétní nabídky dodávek od českých výrobců. Jednání se uskutečnila ve firmách Pacovské strojírny, Altec Chotěboř, Raveco Bottling Chotěboř, Vetropack Kyjov, Unicom  Servis Hodonín, Anticoro Bábík Vacenovice, Linea Nivnice a Sklárny Moravia ÚSOBRNO.

Součástí delegace z Libanonu byli majitelé firem BEIRUT Beer, BEV Holding - RIM Water, syn majitele ABI RAMIA BROS Sarl a ředitel kvality CHATEAU  KEFRAYA  s.a.l.

Podnikatelská mise do ČR ukázala na jedné straně zájem libanonských partnerů o spolupráci s českými dodavateli a na druhé straně schopnosti a potenciál českého průmyslu.

Vzhledem k tomu, že  libanonská vláda přijala program na zvýšení soběstačnosti v zemědělské produkci, se zaměřením na výstavbu konzerváren, úpraven a stáčíren minerálních vod, obalovou techniku, výrobu a distribuci nealko nápojů a piva, naskýtá se v Libanonu velká  příležitost pro české exportéry v těchto oborech.

Petr Sochor a Lýdia Skolilová, ekonomické oddělení ZÚ Bejrút

 

proped2

proped2

proped3

proped3

proped4

proped4

 

proped5

proped5