english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Senátu Parlamentu České republiky ve dnech 5. – 6. října 2018 (pouze na území České republiky)

Prezident republiky vyhlásil svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod číslem 85/2018 Sb., volby do Senátu Parlamentu ČR a stanovil dny jejich konání na pátek 5. října 2018 a sobotu 6. října 2018.

Prezident republiky vyhlásil svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů (částka 45), pod číslem 85/2018 Sb., volby do Senátu a stanovil dny jejich konání na pátek 5. října 2018 a sobotu 6. října 2018.

Hlasování do Senátu probíhá pouze ve volebních obvodech na území České republiky. Na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí (tedy ani na Velvyslanectví ČR v Libanonu) hlasování probíhat nebude. Na základě ustanovení § 6a volebního zákona je však možné při volbách do Senátu hlasovat na území České republiky na voličský průkaz vydaný zastupitelským úřadem, a to v jakémkoli volebním okrsku, spadajícím do volebního obvodu, kde jsou volby vyhlášeny.

V případě, že je volič zapsán ve zvláštním seznamu voličů, vedeném zastupitelským úřadem České republiky v zahraničí, může požádat o vydání voličského průkazu, a to podáním v listinné podobě, opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo prostřednictvím datové schránky, nejpozději do 28. září 2018, nebo osobně do 3. října 2018. Voličský průkaz lze předat či zaslat poštou nejdříve 20. září 2018.

Informace pro veřejnost o nadcházejících volbách do Senátu je umístěna na webové stránce Ministerstva vnitra České republiky.