english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání filmu „Lída Baarová“

Velvyslanectví ČR v Bejrútu, ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenské republiky, uspořádalo dne 29. června 2018 promítání filmu „Lída Baarová“. Film divákům osobně představil jeho režisér Filip Renč. Akce měla velkou odezvu v místních médiích.

Společné promítání filmu se konalo v rámci oslav 100. výročí založení Československa. Film byl promítnut pod širým nebem ve sportovním klubu Yarzé Country Club. Produkce filmu poskytla bezplatně práva k promítání a akci podpořil Budějovický Budvar. Režisér filmu Filip Renč během besedy s diváky vyprávěl o průběhu natáčení. Promítání se zúčastnilo cca 140 hostů především z řad českých a slovenských krajanů a Libanonců, kteří studovali v ČSSR. Díky našim partnerům a divákům se podařilo uspořádat výjimečnou akci a přenést do Libanonu atmosféru 30. let v Československu. Článek o akci zveřejnil například deník L'Orient-Le Jour.

Podívejte se na klip z akce a posuďte sami, jak se nám to povedlo: Film „Lída Baarová“ dne 29. června 2018 v klubu Yarzé Country Club.

rt
rt
Embassy of the Czech Republic in Lebanon
rt
article in L'Orient Le Jour