english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu / Embassy of the Czech Republic in Lebanon
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika zrekonstruovala toalety na základní škole v Libanonu

Dívky a chlapci v mateřské a základní škole ve Zghartě na severu Libanonu mají díky České republice zrekonstruované a oddělené toalety a umývárny. Velvyslanectví ČR v Bejrútu zde podpořilo malý lokální projekt, realizovaný neziskovou organizací Himaya Daeem Aataa (HDA), díky kterému byly zlepšeny hygienické podmínky pro 500 žáků školy.  

Mateřskou a základní školu ve městě Zgharta provozují sestry řádu sv. Antonína a navštěvují ji dívky a chlapci ve věku 3 až 10 let z různých sociálních poměrů. Škola byla založena v roce 1946 a sociální zařízení již v současnosti nebylo vyhovující. Toalety byly společné pro chlapce a dívky a jejich počet nebyl dostatečný. Díky malému lokálnímu projektu se podařilo toalety zrekonstruovat a rozšířit a vybudovat na dvoře školy novou snadno přístupnou umývárnu.

Michalea Froňková, velvyslankyně České republiky v Libanonu, školu navštívila v době, kdy probíhaly stavební práce a setkala se s řádovými sestrami i dětmi. Dokončený projekt řádovým sestrám a dětem slavnostně předala na začátku školního roku v říjnu 2018. Řádové sestry, učitelé i děti měli z úspěšného projektu velkou radost a jako poděkování připravili kulturní vystoupení.

Galerie


Malý lokální projekt 2018 / Small Scale Local Project 2018