english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu / Embassy of the Czech Republic in Beirut
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dětský domov v Libanonu má díky České republice novou kuchyni

Česká republika financovala v rámci rozvojové spolupráce malý lokální projekt, jehož cílem byla renovace kuchyně v dětském domově v malém městě Kfarfou v severním Libanonu. Podařilo se navýšit kapacitu kuchyně a zásadně se zlepšily hygienické podmínky i kvalita připravovaných jídel.

Sestry řádu sv. Antonína se v dětském domově starají o celkem 120 dívek a chlapců ve věku 3 až 16 let. Děti pocházejí převážně z okolních měst a vesnic, ale i ze Sýrie a Iráku. Jedná se o sirotky, ohrožené děti s nevyhovujícím rodinným zázemím a děti se specifickými potřebami. Instituce poskytuje dětem ubytování a stravu a současně hradí jejich vzdělání. Do budoucna je plánováno rozšíření domova, na které ale zatím nemají řádové sestry dostatek financí.

Kuchyň dětského domova již kapacitně nestačila na přípravu jídel pro všechny děti. Vybavení bylo přes 40 let staré a hygienicky nevhodné. O tom se přesvědčila i velvyslankyně České republiky Michaela Froňková, kterou řádové sestry dětským domovem provedly ještě před zahájením projektu. Současně jí s velkým zápalem a nadšením ukázaly katalogy, ve kterých hledaly pro kuchyň nové vybavení.

V rámci slavnostního předání projektu v říjnu 2018 poobědvala paní velvyslankyně s dětmi, řádovými sestrami, zástupci neziskové organizace Himaya Daeem Aataa (HDA), která projekt realizovala, a novináři v jídelně dětského domova.

Galerie


Malý lokální projekt 2018 / Local Small Scale Project 2018