english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Bejrútu / Embassy of the Czech Republic in Beirut
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika věnuje v rámci programu MEDEVAC nový přístroj nemocnici v Libanonu

Díky programu MEDEVAC daruje Česká republika 2,5 milionu korun nemocnici Rafik Hariri University Hospital k zakoupení nového přístroje na operace kataraktu v roce 2019.

Dne 13. prosince 2018 podepsalo vedení nemocnice s velvyslankyní ČR v Libanonu Michaelou Froňkovou memorandum o porozumění k tomuto daru. Dar vybavení je současně zahájením programu MEDEVAC v Libanonu. Navážou na něj lékařské mise týmů oftalmologů v roce 2019.

Státní nemocnicí Rafik Hariri University Hospital se zaměřuje na chudší část obyvatelstva. Dar nového vybavení i přítomnost českých lékařů zvýší standard i kvalitu prováděných operací.

Program MEDEVAC je vládní, zdravotně humanitární program ČR, který se zaměřuje na poskytování lékařské péče zranitelným skupinám obyvatelstva v regionech zasažených humanitární krizí či přírodní katastrofou nebo v místech, kde není dostupná specializovaná odborná péče. Léčba je poskytována zdarma lidem, kteří se nacházejí ve vážném zdravotním stavu, nebo jim jejich zdravotní stav neumožňuje vést důstojný život. Program MEDEVAC je koordinován Ministerstvem vnitra ČR.