srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český a francouzský velvyslanec se setkali s osobnostmi zabývajícími se podporou lidských práv

U příležitosti 30. výročí historické snídaně francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s československými disidenty uspořádal dne 17. 12. velvyslanec Tomáš Kuchta spolu s francouzským velvyslancem Frédéricem Mondolonim setkání se zástupci nevládních organizací zabývajícími se lidskými právy.

Velvyslanec Kuchta v úvodu připomněl významnou tradici podpory lidských práv v rámci české zahraniční politiky a aktivity Velvyslanectví České republiky v této oblasti. Účastníci snídaně dále debatovali o aktuálních problémech lidských práv a demokracie v Srbsku, o perspektivách normalizace vztahů mezi Srbskem a Kosovem a o usmíření v regionu. V této souvislosti byla připomenuta i politická a finační podpora české vlády ustavení  RECOM - komise pro stanovení faktů o válečných zločinech z let 1991-2001.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky podpořilo v posledních letech v Srbsku v rámci programu TRANSITION projekty týkající se boje proti domácímu násilí, práv sexuálních menšin, osvěty o válečných zločinech, prevence radikalizace mládeže v oblasti Sandžaku, podpory tolerance v médiích nebo boje s dezinformacemi.