srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání velvyslance Tomáše Kuchty v Dimitrovgradu

Dne 8. února vykonal velvyslanec Tomáš Kuchta služební cestu do Dimitrovgradu. Město se nachází na jihovýchodě Srbska, jen pár kilometrů od dálničního hraničního přechodu s Bulharskem. Město Dimitrovgrad těží zejména z  turistického ruchu a poskytuje zázemí pro provoz nejvytíženějšího srbského hraničního přechodu.

Velvyslanec Tomáš Kuchta jednal se starostou města panem Vladicou Dimitrovem o možnostech spolupráce v oblasti kultury i obchodu. Součástí návštěvy města byla i kulturní agenda neboť skupina dívek z Dimitrovgradu se v roce 2020 účastnila s písní české zpěvačky Gabriely Gunčíkové soutěže Srbija u ritmu Evrope. S českou písní nakonec skončili na 2. místě. Jednání se zúčastnil i ředitel soutěže Srbija u Ritmu Evrope pan Igor Karaderević, který zde ocenil úspěch dívek s touto českou písní.

V rámci dalšího programu proběhla návštěva místního muzea s památkami z doby římské (přes Dimitrovgrad vedla stará římská cesta do Konstatinopole, dnešního Istanbulu), dále návštěva nové sportovní haly, kde se pořádají mezinárodní sportovní turnaje v kopané a basketbalu a pan velvyslanec Tomáš Kuchta se setkal i s ředitelem sportovního centra panem Vasilem Andrejevem. Za zmínku stojí i návštěva místní knihovny, kde lze dohledat knihy od českých autorů.

Na závěr cesty se uskutečnila tisková konference.

Příspěvek RT Caribrod 

Příspěvek FAR TV 

Galerie


Dimitrovgrad 8. 2. 2022