srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Česká beseda Nový Sad / Češka beseda Novi Sad
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Český den“ a výstava „Z ženského úhlu“ v Sremských Karlovcích

V sobotu 4. června organizovala Česká beseda Nový Sad „Český den“ ve Sremských Karlovcích, kterého se zúčastnil i s projevem konzul Petr Doležal.

Tato akce zahrnula návštěvu výstavy „Z ženského úhlu“, která byla zahájena dne 21. května v Galerii Kulturního centra Karlovačká umělecká dílna ve Sremských Karlovcích autorky prof. dr. Jasny Kujundžić Jovanov. Výstava „Z ženského úhlu“ představuje třináct žen různých národností, které měly významné role v srbské kultuře a byla zahájena Danijelou Vanušić, náměstkyní ministryně kultury.

Dále v rámci „Českého dne“ měli návštěvnici příležitost se během přednášky Lidije Bubnjević seznámit se s životem a dílem Zdenky Živković, Češky, která větší část svého života strávila v Srbsku, ale i s českými spisovatelkami během přednášky lektorky Denisy Walkové z Katedry bohemistiky Filologické fakulty v Bělehradě. Účastníky výstavy s odborným komentářem také provedla autorka výstavy a historička Prof. Dr. Jasna Jovanov.

Na závěr byla uspořádána turistická prohlídka města Sremski Karlovci po stopách Čechů, návštěva Muzea zápalek a koktejl.

Galerie


Sremski Karlovci 2022