srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Debata na téma Česká republika a Balkán v průběhu několika desetiletí

Ve středu 19. května v kulturním a literárním centru KROKODIL proběhla druhá akce v rámci měsíce věnovaného České republice. Tentokrát byl večer věnován kulturním vztahům a moderátor Uroš Nikolić přivítal překladatelku Zoricu Ilić a spisovatelku Blanku Čechovou.

Dámy přítomným divákům přiblížily kulturní vztahy mezi Českou republikou a Balkánem a zároveň je seznámily i se zajímavými zkušenostmi z vlastního života v Česku a na Balkáně a též svou zkušeností s literaturou.  Paní Zorica Ilič je uznávanou překladatelkou z českého jazyka do srbštiny, která několik let žila v České republice. Paní Blanka Čechová je česká spisovatelka, která strávila část svého života na Balkáně, a část této zkušenosti zúročila právě ve svých knihách.

Vzhledem k omezené kapacitě centra bylo možno i tuto debatu sledovat on-line a poté ze záznamu, čehož využila téměř stovka milovníků české kultury a literatury.

Milovníci české kuchyně si ještě do konce měsíce budou moci objednat české menu (guláš, makový závin a pivo), se kterým obdrží i malý dáreček.

Galerie


KROKODIL, 19.5.2021